Zrod 

Po vysokej škole som veľa cestovala a žila iných krajinách. Jedna vec, ktorá ma tam vždy dokázala prekvapiť. Bolo ich ľudové povedomie a hlavne byť pyšný na svoje korene. Niekte tu ma to napadlo. Prečo tak málo prezentujeme Slovensko? Prečo si viac nevážime naše kultúrne dedictvo? Bolo to okolo roku 2013.

Začiatky

Po príchode domov som začala konať...nabehla som do knižnice v Pezinku a požičala si všetky knihy, ktoré sa zaoberali krojom, drevenicami a iným hmotným dedictvom po predkoch.Slovenské ornamenty z kních som začala prenášať na drevené škatuľky, prepravky a vlastne všetko čo prišlo pod ruku. 
Rok: 2014

Kurzy 

Keď sa do niečoho pustím, tak vždy s veľkou pompou :D Takže moje nadšenie pre remesla a naše ľudove v škole remesiel absolutne vyletelo hore. Naučila a dokončila som šúpoľové bábiky a tkanie na krosnách. Dostala som za ne dokonca aj osvedčenia o akreditácií. Posledným kurzom bolo dôtovanie.
Rok: 2016-2019

Tkanie mini info.pdf
Dôtovanie mini info.pdf

Zadarmo kurz:
šupoľová bábika... kuk

Toto je pre teba špeciálne, pretože sa zaujimaš čo som zač... tak tu máš pekne vysvetlený postup ako sa robí taká šupoľová bábika. Prijemné sledovanie a ak budú otázky... určite napíš.

Značka

Barborkina truhlica ako značka vznikla v roku 2020. Prvá sada z ktorej sa dalo vyrábať, obsahovala 4 práce, mala som pocit, že čím viac tým lepšie. Toto nadšenie sa časom upratalo a zostala jedna sada v jednej truhlici. Prvá sada sa nikdy nepredala.
Rok 2020

Dielničky

Kedže som už nadobudla nejaké informácie a chcela som sa s nimi podeliť. A tak začali dielničky Barborkina truhlica. 

Dielničky sa diali:
- Priechod ZŠ - drôtený koník
- Zavar ZŠ - tkaná taštička
- dielničky v detskom centre Bratislava - Valentín
- dielničky Strážna v CZ - komunita Za Brehem - vianočný veniec, drôtené ozdoby, tkaná sovička, RAW zákusky, šúpoľové bábiky , vyšívaná záložka
- dielničky v knižnici Baška - vlnený psík, drôtené ozdoby, tkaná sovička, dožinková ozdoba
- dielničky v lesnej školke Bezinka - tkaná sovička
- dielničky vo waldorfskom klubíku Na dvore - tkaná sovička
Roky : 2019-2022

Dvojčátka

Barborkina truhlica vo februáry skončila...vymazala sa mi kompletne celá webka s 2 ročnou historiou. Prečo lebo som ju nezaplatila a bola som s dvojčatkami v nenocnici. Detičky sú predčasne narodené no krásne doháňajú.
A tak truhlica mala kus odpočinok presne povedané rok. No teraz sa opäť vraciam a začinam nanovo budovať webku a tak isto rozbieham kampaň pre školy.
Rok: 2023 január

Truhlice

Za dva roky sa mi podarilo vytvoriť 20 typov truhlíc....No bavilo ma to :D Začinala som od rôzných kartónových predloh a pomôcok, až som našla jednu super firmu v Nitre a tá mi plnila moje požiadavky na preglejkách. Nakreslila som návrh, okótovala a poslala na výrobu.Po vymazaní pôvodnej webovej stránky a e-shopu idem prehodnotiť a zúžiť ponuku. Nechám tie nazaujimavejšie a najobľubenejšie.
Rok: 2020-2022

Škôlka

Kedže ma to s detmi baví a dielničky boli vždy moc super. Opäť sa ku mne dostala zaujimavá možnosť. Študovať v Ostrave - Předškolní a mimoškolní pedagogiku :D Momentálne som v druhom ročníku z 3... študium je zaujimavé :)
Rok : 2023

Donio

Kampaň

Sady som sa snažila dostať aj na školy, čo sa mi vďaka verejnej zbierke na StartLab podarilo. Vyzbieralo sa 1000eur a za to som zhotovila 60ks sád s prípravou na vyšívanú záložku a kľučenku. Dostali ich základné školy Sliač, Valaská a Malatiná.

A dokonca aj teraz aktuálne prebieha zbierka tak isto pre základné školy. Ak máte radi tradície a ľudové práce - podporte nás. 
Ďakujeme.
Roky: práve teraz